Proč vznikly tyto stránky pro obec Krňany

obec Krňany a okolí

Stalo se v Česku zvykem, že se kritizuje vláda, premiér, prezident, ten či onen ministr – v době pandemie k tomu bylo mnoho příležitostí a kritika byla za vládnutí Babiše zcela na místě a oprávněná.

Často ale unikalo ze zřetele, že představitelé vlády, kteří naši skvělou zemi uvrhli do několika devastujících vln pandemie Covid-19, jsou pouze vrcholem ledovce. Zrcadlí stavy myslí občanů:

  • oni to za nás vymyslí,
  • oni nám s tím pomohou,
  • oni jsou za nás zodpovědní,
  • oni to vymysleli blbě,
  • oni,
  • oni,

Není to tak, pokud by občané byli aktivní, chodili by k volbám, nebyli by laxní k věcem kolem sebe, neměli bychom v nejvyšších výkonných postech našeho státu „taková nemehla“. Ta nemehla tam vynesla neúčast lidí na věcech veřejných, okresních, krajských i státních.

Vše roste totiž odspodu – od obcí a obecních věcí

Rozhodl jsem se, že se pokusím přispět svou energií, znalostmi a životními zkušenostmi k alespoň částečnému posunu v těchto věcech pro obec Krňany. A jak jsem naznačil výše, všechno začíná dole, v obcích a obecních věcech, vztazích mezi sousedy, otevřeností obce, férové informovanosti, diskuzi a zodpovědnosti.

Proto jsem založil tyto stránky, abych zaktivoval občany obcí Krňany, Třebsín, Teletín a Chlístov, a pokusil změnit nastavení vztahu občan <—> obec.

Zda se to podaří, a má energie nepůjde vniveč, se ukáže později.

Tyto stránky jsou pouze informativní a nevyjadřují stanovisko obce Krňany. Pracuji na nich sám, v dobré vůli a maximální pečlivostí. Oficiální stránky jsou tady.

Ing. Martin Kamín

Leave a Reply

Podobné příspěvky