Vyhlídka Máj, Krňany, Teletín

Vyhlídka Máj Teletín

Tyto řádky píšu jednu lednovou sobotu. Jemně prší. Právě slezl sníh, který se na polích objevil před 3 týdny. Na Máj nepochoduje ani jeden „turista“, občané Teletína odpočívají. Příroda odpočívá. Nechte ji na pokoji, prosím.

Vyhlídka Máj a její vltavský meandr je jednou z živých atrakcí turistů, zejména z Prahy. Je relativně blízko hlavního města a snadno přístupná autem.

Každý sem chodí a chce si udělat selfíčko nebo v létě piknik, už sem začaly dokonce jezdit autobusy turistů. Návaly jsou v době koronakrize Covid-19 každý víkend, nejvíce v létě.

Kdy je vyhlídka Máj nejzajímavější

Pokud plánujete přijet na do obce Teletín v sobotu odpoledne po obědě, počítejte s tím, že s velkou pravděpodobností nezaparkujete, ani na legálním parkovišti.

Připravil jsem pro vás také graf zátěže a vyhlídka Máj je podle něj absolutně nejvyhledávanějším a nenavštěvovanějším místem v okolí soutoků. Zvažte, zda se chcete mačkat s ostatními na pár metrech skaliska.

V obci platí všude zákaz parkování a zákaz zastavení. A světe div se, parkovat se nesmí ani na krajnici silnice. Teletínem totiž vede státní silnice 3. třídy, která slouží nejen lidem, ale třeba autobusové dopravě, sanitkám nebo v létě zemědělcům. Když necháte auto na krajnici, s velkou pravděpodobností dostanete minimálně pokutu od policie.

Zákaz zastavení v obci Teletín

V celé obci Teletín platí zákaz zastavení (parkovat lze pouze na vyhrazeném parkovišti, jinak hrozí pokuty)

Podobné příspěvky